Haber
Giriş Tarihi : 27-12-2021 10:33   Güncelleme : 27-12-2021 10:43

Şebinkarahisar Köy Dernekleri İçinde Bir ilk

Şebinkarahisar Bayhasan Köyü Derneği Şebinkarahisar Köy Dernekleri arasında bir ilke imza atarak Genel kurul toplantısında erkek egemenliğine son vererek Dürdane Gündüz hanıma başkanlık görevini verdi.

Şebinkarahisar Köy Dernekleri İçinde Bir ilk

Şebinkarahisar Bayhasan Köyü Derneği, Şebinkarahisar Köy Dernekleri arasında bir ilke imza atarak son genel kurul toplantısında erkek egemenliğine son verdi. Dürdane Gündüz hanıma dernek başkanlığı görevini verdi.

Şebinkarahisar STK camiasında dernek başkanlarının erkek egemenliğinde olması karşısında, medeni cesaret göstererek sorumluluk üstlenen Bayhasan Köyü Dernek Başkanı Dürdane Gündüz, önceki dönem dernek başkanı Selami Gündüz'le birlikte Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin düzenlemiş olduğu divan toplantısına katıldı.

Dernek Başkanı Dürdane Gündüz, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin düzenlemiş olduğu Divan toplantısından sonra yaptığı değerlendirmesinde “Şebinkarahisar’ın köy dernekler başkanları ve Şebinkarahisar için çaba sarf eden iş insanları ile tanışma fırsatı buldum. Başkan Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu üyelerine ilgi ve alakaları için teşekkür ediyorum. Yeni dönemin köyümüze ve Şebinkarahisar'ımıza hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” dedi.