Mahalle ve Köyler
Giriş Tarihi : 02-03-2020 21:41   Güncelleme : 02-03-2020 22:02

Şebinkarahisar Yedikardeş Köyü 5.Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Şebinkarahisar Yedikardeş Köyü Derneği 5. Olağan Genel Kurulu, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği'nin konferans salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi

Şebinkarahisar Yedikardeş Köyü 5.Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Şebinkarahisar Yedikardeş Köyü Derneği 5. Olağan Genel Kurulu, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği'nin konferans salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Aykut Çiftci Yedikardeş Köyü Derneğinin 5. Genel Kurul Toplantısına katılan Kongre üyelerine selamlama konuşması yaparak, hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Konuşmasının sonunda görev süresince yapılan çalışmalarda kendisine destek olan yönetim kuruluna, Yedikardeş Köyü Derneğinin kuruluşundan bugüne kadar, başkanlık yapan ve katkı sağlayan tüm üyelerine teşekkür etti.

Başkan Aykut Çiftci'nin konuşmasından sonra genel kurul üyeleri tarafından önerilerek, Divan Kurulu Başkanlığına Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Genel Sekreteri Ali Sütcü, Divan Kurulu üyeliklerine Mustafa Çiftci ve Ertan Çiftci oy birliği ile seçildiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesi ve genel kurul üyelerinin faaliyet raporu ve tahmini bütçeyi ibrası ile Divan Başkanı Ali Sütcü, genel kurul üyelerinden dernek çalışmaları hakkında görüşlerini belirtmeleri için söz almalarını isteyerek, Yedikardeş Köyü Derneğinin üyelerinin tamamına konuşma imkânı sağladı. Görüş ve düşüncelerini açıklayan genel kurul üyeleri dernek çalışmalarını ve yeni yönetimin yapacağı çalışmalara katkı sağlayacak önerilerini dile getirdiler.

Divan Başkanı Ali Sütcü, kendilerine tek liste ulaştığını belirterek yeni dernek yönetimine aday olan isimleri okudu. Tek liste olduğundan dolayı açık oylama yapılmasını öneren başkan Ali Sütcü, kongre üyelerine kabul edip etmediklerini sordu. Önerinin kabul edilmesiyle açık oylama yapıldı. Tek liste halinde seçime giren ve üyelerin tamamının oyunu alan Serkan Çiftci Yedikardeş Köyü Dernek Başkanı oldu.

Dernek Başkanlığına seçilen Başkan Serkan Çiftci, Kongre üyelerine hitaben bir teşekkür konuşması yaparak şöyle dedi.

" Bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı yönetim kurulum adına teşekkür ederim. Kongremiz için gerek telefonla arayarak gerekse mesaj atan ve mazeretleri nedeniyle genel kurulumuza katılamayan tüm hemşerilerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Değerli üyelerimiz bugünden sonra ekibim ile köyümüz, birlik ve beraberliğimiz için hizmet edeceğiz.

Ülkemiz sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Bu günlerde bizim ülke olarak eskisinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Yapmış olduğumuz genel kurulumuzda tüm üyelerimiz söz alarak açık yüreklilikle görüşlerini dile getirdiler. Buradan aldığımız heyecan ve destek bundan sonra yapacağımız çalışmalarımıza da aynen yansıyacaktır. Bugüne kadar yapmış olduğumuz faaliyetlerimizi siz üyelerimizin desteği ile yaptık.

Yaptığımız genel kurul toplantısına gösterdiğiniz ilgi ve yoğun katılımdan dolayı sizlerle onur ve gurur duyduğumu ifade etmek isterim.

Yedikardeş Köyümüze bundan sonra da yönetim kurulunda bulunan birbirinden değerli arkadaşlarımla elimizden gelen tüm desteği vereceğimizi bilmenizi isterim. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Köyümüzü ve Derneğimizi tüm platformlarda temsil etmeye, maddi ve manevi katkı sunmaya devam edeceğiz. Bizler ne yapıyorsak Köyümüz için yapıyoruz, onun için buradayız. Ben inanıyorum sizlerde üzerinize düşen görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorsunuz.

Bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum.

Şebinkarahisar Yedikardeş Köyü Derneğimizin kurucularına, kuruluşundan bu güne kadar hizmet eden tüm başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, kongreye katılan tüm üyelerimize ve misafirlerimize, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin Konferans salonunu bizlere açarak huzur içinde kongre yapmamıza katkı sağlayan Başkanımız Mehmet Şimşek ve Yönetim kurulu üyelerine, Divan Başkanlığı yaparak bizleri onurlandıran Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Genel Sekreteri Ali Sütcü’ye verdikleri destek için bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

Genel Kurul üyelerinin tamamının oyunu alan Şebinkarahisar Yedikardeş Köyü Derneğinin yeni yönetim kurulu şöyle oluştu.

YÖNETİM KURULU – ASİL

1.Serkan Çiftci 2.Aydın Çiftci 3.Ertan Çiftci 4.Serkan Çiftci 5.Faruk Çiftci 6.Hayrettin Gedik 7.Zafer Çiftci  

YÖNETİM KURULU- YEDEK

1.Nevzat Çiftci 2.Abdullah Çiftci 3.Ercan Çiftci 4. Mustafa Çiftci 5. Serdar Çiftci 6. Adnan Çiftci 7.Yasir Çiftci

DENETLEME KURULU- ASİL

1.Canan Çiftci 2.Arif Çiftci 3.Selim Çiftci  

DENETLEME KURULU- YEDEK

1.Fatih Çiftci 2.Ahmet Çiftci 3.Büşra Çiftci