Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 29-11-2018 21:56   Güncelleme : 30-11-2018 16:59

Şebinkarahisar'a bir şeyler oldu

Şebinkarahisar'da özlenen gelişmeler birer birer gerçekleşmeye başladı.

Şebinkarahisar'a bir şeyler oldu

 

Şebinkarahisar'da kent meydanı inşaatı devam ederken, Taşhanlar’ın restorasyonuna başlanması, grup yollarının sıcak asfaltla kaplanması, yapımı devam eden ve bir kısmı tamamlanarak açılışı yapılan millet bahçesinde devam eden cami ve şehir hamamı inşaatı, şehrin girişinden çıkışına kadar yapılan yeni nesil aydınlatma ve otopark inşaatının tamamlanmasıyla birlikte Şebinkarahisar’da gözle görülür bir şeyler olmaya başladı.

Bunlara ilave olarak Şebinkarahisar kaymakamı Taner Tengir'in göreve başlamasıyla birlikte ortaya çıkan sinerjinin ilçede önemli ölçüde birlik ve beraberliği sağladığı, kurumlar arasında çalışmalara da yansıdığı görülüyor. Gerek Kaymakam Taner Tengir'in gerekse Belediye Başkanı Şahin Yılancı'nın, yaptığı çalışmalara İstanbul'da bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının verdiği destek, siyasi parti başkanlarının bu birliktelikte yer almaları, ilçede yaşayanlara ve ilçe dışında bulunan Şebinkarahisarlılara moral ve motivasyon sağladığı görülüyor.

Son olarak Şebinkarahisar kalesinin ışıklandırma sorunu kısmen de olsa çözüldüğü, bu çalışmanın sonucunu ise Kaymakam Taner Tengir sosyal medya hesabından paylaşarak Şebinkarahisarlılara duyurdu. Takipçilerinin yaptığı yorumlarda Kaymakam Taner Tengir'e, Belediye Başkanı Şahin Yılancı’ya, AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar'a ve emeği geçenlere teşekkür ederek mutlu olduklarını ifade ediyorlar.

Tüm bunların sonucunda, Şebinkarahisarlı hizmet için ilçesine bir taş koyanın her zaman yanında olmuş ve onu bağrına basmayı hep bilmiştir. Bu sebeple, Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir'in, Şebinkarahisar'a gelmesiyle birlikte sürekli halkın içinde olması, ilçede sağladığı birliktelik Şebinkarahisarlıların sevgisini de kartopu gibi büyütmeye devam ediyor.

Birlik ve beraberlik içerisinde Şebinkarahisar’ın sorunlarının çözüldüğü yeni müjdeli haberler okumak dileği ile…

Hüseyin Şenel Odacı

Fotoğraf : Erkal Çalık - Şebinkarahisar