Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 11-12-2018 09:48   Güncelleme : 19-12-2018 10:04

Şebinkarahisar'da İYİ Parti ve CHP İttifakı

Şebinkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı görevinden istifa ederek, İYİ Partiden Belediye Başkan aday adayı oldu.

Şebinkarahisar'da İYİ Parti ve CHP İttifakı

Şebinkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Oktay Alp İYİ Partiden Belediye Başkanı aday adayı oldu.

2019 Yerel seçimlerinde CHP ve İYİ Partinin yapacağı seçim ittifakı, Şebinkarahisar'da CHP İlçe başkanının görevinden istifade ederek Belediye başkanlığı için İYİ Partiden aday adayı olmasıyla gerçekleşti.

İYİ Partiden Şebinkarahisar Belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Oktay Alp sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak şöyle dedi.

Sevgili Hemşehrilerim;

Yerel seçim sürecinin başlaması ile birlikte, İlçe Başkanlığını yürüttüğüm ve geçen dönem belediye Başkan adayı olduğum Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti arasında, Türkiye genelinde ittifak görüşmeleri yapıldığı hepimizin malumudur. Bu ittifak görüşmesi rüzgarı, ilçemizde de esti ve Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin Şebinkarahisar’daki yöneticileri, tabanları, ilçemiz kanaat önderleri, parti kimliklerini bir tarafa bırakarak, bir ittifak oluşturmak için yoğun bir görüşme süreci içine girdiler. Bu görüşmeler sonucunda, İyi Parti çatısı altında, benim Belediye başkan adayı olmamın uygun olacağı fikri yaygın olarak zikredildi ve sonuç olarak bu yönde bir karar alındı. Benim de parçası olduğum, siyaysal görüşlerin bir yana bırakıldığı bu görüşmelerde ortaya çıkan mutabakata ve onun sonuçlarına direnmem söz konusu olamazdı.

Sevgili Hemşehrilerim;

Gerek ülkemizin yaşadığı derin ekonomik kriz, gerekse, ilçemizin yıllardır yaşadığı çöküş süreci, bu görüşmelerde sıklıkla tartışılmış ve ortaya çıkan sonuç, siyasal kimliklerin bir yana bırakılması ve bu sürece yıpranmamış, kararlı ve kendisinin ve yakın çevresinin kişisel çıkarlarını ön plana çıkarmayacak ve çözüm üretecek bir kadroyla cevap vermek olmuştur. Özetle, İyi Parti çatısı altında, benim belediye başkan adaylığımın söz konusu olduğu bu ittifak, Türkiye’mizin ve Şebinkarahisar’ımızın ihtiyaçlarının ortaya çıkarttığı bir sonuçtur. Şebinkarahisar’ı, Kelkit Vadisinin üretim ve ticaret merkezi yapmak, ben ve çalışma arkadaşlarım için, bu memlekete karşı bir borçtur ve bir araya gelme nedenimiz budur.

Bu çöküş sürecini durduracağız ve hayallerimizin Şebinkarahisar’ını elbirliğiyle tekrar kuracağız.

Saygı ve Muhabbetle