Haber
Giriş Tarihi : 16-05-2019 23:56   Güncelleme : 17-05-2019 00:19

Şebinkarahisar’ın Kalbi Point Hotelde Attı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, Şebinkarahisarlı Üniversite öğrencilerine burs veren hayırseverleri iftar programında bir araya getirdi.

Şebinkarahisar’ın Kalbi Point Hotelde Attı

İSTANBUL: Şebinkarahisarlılar Yardımlaşa Derneği, Şebinkarahisarlı Üniversite öğrencilerine burs veren hayırseverleri Gayrettepe Point Barbaros Hotel’de düzenlenen iftar programında bir araya getirdi.

Veren el ile alan elin bir araya geldiği iftar programı, Çekmeköy huzur cami imam hatibi Metin Cinbo hocanın okuduğu Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı. Akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı.

Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, davetlilere hitaben yaptığı teşekkür konuşmasında 325 Üniversite öğrencilerine hayırseverlerin katkılarıyla burS verdiklerini söyleyerek, “Eğitime yaptığımız bu katkı artarak devam edecek. İnşallah bu emeklerimizin karşılığı ülkemize ve memleketimize hizmet olarak geri dönecektir.” dedi.

Dernek faaliyetlerinin sadece eğitim yardımları ile sınırlı kalmadığını da ifade eden başkan Şimşek,“Şebinkarahisar sevdası ile çıktığımız bu yolda durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde daha çok ihtiyaç sahibi öğrencimize burs vermek için çalışacağız” diyerek, konuşmasının sonunda burs veren tüm hayırseverlere yönetim kurulu ve öğrenciler adına teşekkür etti.

Başkanın konuşmasından sonra, dernekten burs alan Koç üniversitesi Tıp öğrencisi Mehtap Manay, tüm öğrenciler adına bir konuşma yaparak, dernek yönetimine ve tüm hayırseverlere öğrencilere ve gençlere verdikleri destekten dolayı teşekkür etti

Burs veren hayırseverler adına Yaşar Ticaret yönetim kurulu Başkanı Yaşar Sucu bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda kendisine burs veren hayırseverler adına plaket taktim edildi. Yaşar Sucu’nun plaketini AK Parti genel Başkan yardımcısı Nurettin Canikli ile Dernek Başkan Mehmet Şimşek verdi. Şebinkarahisar basını adına Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar’a hizmetlerinden dolayı verilmek üzere hazırlanan plaketi Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç verdi.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin Gayrettepe Point Barbaros Hotel’de düzenlediği iftar programına, AK Parti genel Başkan yardımcısı ve İstanbul milletvekili Nurettin Canikli, Adıyaman eski valisi Nurullah Kalkancı, CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, İstanbul eski milletvekili Ünal Kacır, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Giresun MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, MHP Sarıyer ilçe Başkanı Ünsal Bilgiç, İBB meclis üyesi Bora Kılıç, Şebinkarahisar AK Parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar, Şebinkarahisar belediyesi meclis üyeleri Adnan kesmez, Onur Gürsoy, Ümraniye Belediyesi meclis üyesi Orhan Koç, Gebze Belediyesi meclis üyesi Erhan Bölük Giresun Federasyon Başkanı Muharrem Memiş, İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşçan, Ankara Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Av. Ali Yaşar Yücel, Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Altan Güneş, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı İlhan Avutman, Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Canik, Ataşehir Giresunlular Dernek Başkanı Fatih Yelekoğlu, Beyoğlu Sütlüce Mahallesi Muhtarı Mehmet Yavuz, Şebinkarahisar köy ve mahalle dernek Başkanları ile öğrencilere burs veren hayırseverler katıldı

www.sebingundem.com