Haber
Giriş Tarihi : 30-12-2018 16:36   Güncelleme : 17-05-2019 00:50

Şebinkarahisarlı gençler olarak bir saatimizi memleketimize ayırmalıyız

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları, İstanbul'da üniversitede okuyan Şebinkarahisarlı öğrencilerle Şişli Öğretmen Evinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Şebinkarahisarlı gençler olarak bir saatimizi memleketimize ayırmalıyız

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları, İstanbul'da üniversitede okuyan Şebinkarahisarlı öğrencilerle ikinci buluşmasını Şişli Öğretmen Evinde düzenlenen kahvaltıyla gerçekleştirdi. Kahvaltıya yüze yakın öğrenci katıldı.

İstanbul Şişli Öğretmen evinde düzenlenen kahvaltı sonrasında Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kaplan yönetim kurulu üyelerini tek tek kürsüye davet ederek kendilerini tanıtmalarını istedi. Daha sonra yaptığı konuşmasında ayda bir yapılan toplantılara katılan tüm öğrencilere teşekkür etti

Başkan Ahmet Kaplan, Gençlik Kollarına destek veren Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kuruluna da teşekkür ederek "Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin her ay Şebinkarahisar için ayıracak bir saat vakti olmalıdır" dedi.

Konuşmasında "Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik kolları olarak bizler, İstanbul'da ve İstanbul dışında Üniversitelerde okuyan gençlerimizle sürekli irtibat halinde olmayı, İstanbul'da okuyan gençlerimizle her ay çeşitli organizasyonlarla bir araya gelerek yüz yüze sorunlarını ve taleplerini konuşarak çözüme kavuşturmayı arzu ediyoruz. Derneğimizin burs verdiği tüm öğrencilerimizle Whatshap gurubumuzda sürekli irtibat halindeyiz. Onların gelecekte okullarından mezun olduklarında daha iyi yerlere gelmeleri için bölümlerine göre iş bulabilmeleri konusunda derneğimiz, iş insanlarımız ve bürokratlarımız daima gençlerimizin destekçisi olacak. Öğrencilerimizin düzenlenen programlarda söz alıp bu kürsülerden konuşarak bizlere düşüncelerini ve projelerini anlatmalarını istiyoruz." dedi.

Konuşmasında Gençlik Kollarının faaliyetlerini de anlatan Başkan Kaplan, sözlerine şöyle devam etti. "Bende sizler gibi derneğimizden burs alarak okudum. Sizler yarın bu kürsülerden ya da görev aldığınız başka yerlerden Şebinkarahisar için emek harcamalısınız. Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı ve yönetim kurulu Şebinkarahisarlı gençlere önem veriyor ve bize sahip çıkıyorlar. Bize düşen Üniversitede okuyan veya okumayan tüm gençlerimizi bu çatı altına toplamaktır. Yoksa büyük metropollerde yok olup gideceğiz. Biz gençler bir birimize destek olup hep beraber Şebinkarahisar'a sahip çıkarak sorunlarına çözüm üretip, proje üretmeliyiz. Sadece bir kahvaltı programına ya da bir gezi programına katılarak bu birlikteliğimizi bitirmeyip dahada geliştirmeliyiz.  Özellikle okuyan genç kardeşlerimiz bir sonraki toplantımıza hazırlık yapıp yeni bir projeyle, fikirle veya bir öneriyle gelmeliler. Bizlerde bu toplantılarımızda sizlerin fikirlerinizi hep beraber konuşarak tartışarak yeni hedeflerimizi belirlemeliyiz.  Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Faruk Kaçır, gençlerimizin kendilerine projeyle birlikte gelmesini bizlerden istemiştir. Yapılabilecek, hayata geçirilebilecek projelerimizin sınırsız desteği olacağını beyan etmiştir." diyerek sözlerini tamamlayan Başkan Kaplan öğrencilerden talepte bulunarak şöyle dedi.

"Ülkemizin değişik üniversitelerinde okuyan gençlerimizden ricam, okuduğunuz okullarda çeşitli görevler alıyor, tezler hazırlıyorsunuz.  Bir kez de Şebinkarahisar için tez yazmaya çalışın. Şebinkarahisar gençliğinin geleceğini ya da Şebinkarahisar'ın içine yapılabilecek projeler hazırlayın. Okuduğunuz üniversitelerde bir araya gelin toplanın. Sizin dışınızdaki Şebinkarahisarlı öğrencileri aranıza alın. Bunun örneği KATÜ' de başarıldı. Bu üniversitemizde on üç bursiyer öğrencimiz var ama orada irtibat halinde olduğumuz otuz beş öğrencimiz var. Bu öğrencilerimiz Trabzon'da sürekli irtibat halindeler. Bunu diğer üniversitelerimizde okuyan öğrencilerimizde başarabilir. Trabzon'da bu yapılabiliyorsa İstanbul'da da diğer şehirlerde de yapmalıyız. Bu sizlerin gayretleriyle olacaktır." diyerek sözlerini tamamladı.

Kahvaltı programına, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kaplan ve yönetim kurulu üyeleri, Bursiyer öğrenciler, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Selim Çiftçi, Yönetim Kurulu üyesi ve Turpçu Köyü Dernek Başkanı Hikmet Kütükçü, Şebingündem Haber Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Şenel Odacı katıldı.

Hüseyin Şenel Odacı

www.sebingundem.com