Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
30 HAZİRAN Perşembe 03:49

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği İstişare Toplantılarına Başladı

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği, Şebinkarahisar'ın İstanbul’da Kurulu bulunan Köy ve Mahalle dernek Başkanlarıyla istişare toplantısı yaptı.

Gündem
Giriş Tarihi : 01-06-2022 00:07   Güncelleme : 01-06-2022 00:38
Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği İstişare Toplantılarına Başladı

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği, Şebinkarahisar’ın İstanbul’da Kurulu bulunan Köy ve Mahalle dernek Başkanlarıyla istişare toplantısı yaptı.

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneğinin (ŞEBİNSİAD) Şebinkarahisar’ın İstanbul’da Kurulu bulunan Köy ve Mahalle Dernek Başkanlarıyla yemekli istişare toplantısı, ŞEBİNSİAD Üyesi İş İnsanlarının ortaklığıyla Bayrampaşa’da hizmete açılan Vezir Sofrası - Karadeniz Mutfağı Restaurat’ta yapıldı.

Alfabetik sıraya göre davet edilen 25 Dernek başkanıyla yapılan ilk toplantıda ŞEBİNSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Karayılan ve Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu. Yapılan toplantıda Başkan Müjdat Karayılan toplantının amacı ve gelecekte Şebinkarahisar ve İstanbul’da yapılmasını planladıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Toplantıya katılan Dernek Başkanları yaptıkları konuşmalarında düşüncelerini anlatılar.

ŞEBİNSAD Başkanı Müjdat Karayılan konuşmasında özellikle yaklaşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimlerinde Şebinkarahisarlı iş insanlarını duyarlı olmaya davet ediyorum dedi. Mutlaka meslek komite seçimlerinde güçlü olmalıyız, kendi adaylarımızı bu meslek komitelerine sokmalıyız diyerek, bunun gerçekleşmesi için yetki belgelerinin bir an önce hazırlanmasını, bu konuda dernekle irtibata geçmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Seçim sürecinde açıklanan 100 günlük projelerin tamamının hayata geçirildiğini söyleyen Karayılan, tüm köylerimize ve derneklerine gelir getirecek bir projeyi hep birlikte hayata geçirmek için Köylerde tarım projesini başlatacaklarını söyleyerek, her köyümüzün bir dönüm tarım arazisini bu projeye ayırmalarını istiyoruz. Hem köylerimiz hem de derneklerimiz buralarda yapacakları üretimle gelir sağlayacaklar bizlerde ŞEBİNSİAD Olarak destek vereceğiz dedi.

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneğinin projeleri arasında olan Şebinkarahisar’da 3 ortaklı kurulan talaşlı imalat atölyesinin Haziran ayı sonunda Şebinkarahisar’da imalata başlayacağını söyledi.

Dernek başkanlarıyla yapılacak toplantıların alfabetik sıraya göre devam edeceğini söyleyen Başkan Karayılan, konuşmasının sonunda tüm başkanlara değerlendirmelerde bulunmaları için söz verdi.

Şebinkarahisar Köy ve Mahalle Dernek başkanlarının alfabetik sıraya göre davet edildiği istişare toplantıları üç bölüm halinde devam edecek.

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı