Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
30 HAZİRAN Perşembe 05:20

ŞEBİNSİAD Şebinkarahisar’da Kurulacak Atölyenin Makine Parkurunu Güçlendiriyor

ŞEBİNSİAD Üyesi İş İnsanları tarafından Şebinkarahisar'a kurulmaya başlanan talaşlı imalat atölyesinin makine parkuru güçlendiriliyor.

Gündem
Giriş Tarihi : 07-06-2022 10:05   Güncelleme : 07-06-2022 10:13
ŞEBİNSİAD Şebinkarahisar’da Kurulacak Atölyenin Makine Parkurunu Güçlendiriyor

ŞEBİNSİAD Üyesi İş İnsanları tarafından Şebinkarahisar’a kurulmaya başlayan talaşlı imalat atölyesinin makine parkuru güçlendiriliyor.

ŞEBİNSİAD Başkanı Müjdat Karayılan, Şebinkarahisar Küçük Sanayi Sitesinde ŞEBİNSİAD Üyesi İş İnsanları tarafından kurulma çalışmaları devam eden talaşlı imalat atölyesi için yapılan çalışmalar hakkında açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi.

ŞEBİNSİAD Başkanı Müjdat Karayılan konuyla ilgili yaptığı açıklamasında

“Şebinkarahisar’ımıza nasip olursa bayramdan önce açılışını yapacağımız atölyemize bir makine daha aldık.

Memleketimize yatırım yapıp istihdam kapısı açacağımıza vermiş olduğumuz sözün arkasında duruyor ve yeni makineler almaya devam ediyoruz.

Bu maksatla yeni makinemizi bu hafta Sayın Zeki Etirli’nin çabalarıyla teslim alacağız. Zeki Bey ile olan istişaremizde planının sanayi sitesinde tuttuğumuz yerin zemin ve birkaç eksiğini tamamlayıp yeni almış olduğumuz makineleri ve 2,5 tondan fazla hammaddenin Şebinkarahisar’a nakliyesi yapılıp Kurban bayramından önce atölyenin açılması.

Hedefimiz hem kadrolu işçi alımı hem de milli eğitim müdürümüz Sayın Mehmet Sayer ile görüşmemde 2-4 arası meslek lisesi öğrencisine staj imkanı sağlamak. Çırak altyapımızı oluşturup, ileride nasip olursa atölyemizi büyüttüğümüzde çırak altyapısını da halletmiş olacağız.

Şebinkarahisar’ımıza hayırlı olsun”

Saygılarımla.

 

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı