Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 12-06-2021 13:42   Güncelleme : 12-06-2021 13:42

Tarihi Şebinkarahisar Kalesi çöplerden temizlendi

Şebinkarahisar Belediyesi çevre haftası münasebetiyle düzenlediği etkinlikle tarihi Şebinkarahisar Kalesine bırakılan çöpleri topladılar. Çok sayıda gönüllü vatandaşın katıldığı etkinlikte Belediye Başkanı Şahin Yılancı, “çöp toplamak görevin değilse de çöp atmamak sorumluluğumuzdur” dedi.

Tarihi Şebinkarahisar Kalesi çöplerden temizlendi

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, çevre haftası münasebetiyle yapığı açıklamada;

Çevre Haftası ’nda gönüllülerimizle tarihi kalemizin eteklerinde ve çevresinde çöp toplama etkinliğimizi gerçekleştirdik. Yaşadığımız çevreyi maalesef temiz tutamıyoruz. Bu etkinliğimizde bunu bir kez daha üzülerek görmüş olduk. Çöp toplamak görevin değilse de çöp atmamak sorumluluğumuzdur. Bu düsturdan yola çıkarak doğdukları andan itibaren çocuklarımıza çevre ve doğa bilincini kazandırmak zorundayız. Aksi takdirde gelecek nesillerimize temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakamayacağız.

 

“Unutmayalım ki en güzel temizlik kirletmemektir.”

Geç kalmış sayılmayız. Bugün hepimiz için bir milat olsun. En başta kendimize söz verelim artık doğaya ve çevremize karşı daha duyarlı olacağız. Bu vesileyle 7’den 70’e bu etkinliğimizde gönüllü olarak bize destek veren tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum, tertemiz bir doğa, güzel ve sağlıklı günler diliyorum.” dedi.