Teknoloji
Giriş Tarihi : 06-10-2021 10:37   Güncelleme : 06-10-2021 10:37

YouTube Music, Kanada'dan başlayarak ücretsiz arka planda dinlemeyi başlatacak

YouTube Music'in ücretsiz kullanımı yakında en can sıkıcı kısıtlamalarından birini ortadan kaldıracak - ancak yalnızca Kanada'da. 3 Kasım'dan itibaren Kanada'daki kullanıcılar, çoklu görev sırasında veya ekran kapalıyken arka planda hizmetten gelen sesi dinleyebilecekler.

YouTube Music, Kanada'dan başlayarak ücretsiz arka planda dinlemeyi başlatacak

YouTube Müzik, en can sıkıcı sınırlamalarından birini kaldırıyor, ancak yalnızca Kanada'da. Bugün YouTube, 3 Kasım'dan itibaren Kanada'daki müşterilerin telefonlarında başka görevler yaparken veya ekran kapalıyken müziklerini arka planda dinlemeye devam edebileceklerini duyurdu.

Arka planda dinleme her ikisini de destekleyecektir. standart reklam destekli, kişiselleştirilmiş radyo miksajları ve hesabınıza eklediğiniz tüm yüklenen içerikler.

YouTube Music, bu özelliği müşterilerin Premium aboneliğe geçmesini gerektirmeden ilk kez sunuyor. Diğer ülkelerdeki dinleyicilerin aynı kolaylıktan ne zaman yararlanabileceklerine gelince, YouTube şimdilik sadece "ek bilgi ve genişleme planları için bizi izlemeye devam edin" diyor.

Müzik severler sevinsin! Arka planda dinleme, @YouTubeMusic uygulamasına geliyor ve 3 Kasım'dan itibaren bu yeni özelliğin keyfini ilk çıkaran kişi olacak! Ekranınız kapalıyken radyo benzeri dinlemeye başlayın ve müziği durdurmayın! https://t.co/GPwRMcVhp1

— Google Kanada (@googlecanada) 4 Ekim 2021

Ücretsiz arka planda dinleme, YouTube Music'in Spotify, Apple Music, Pandora, Tidal ve diğerleri, bu yüzden bu, YouTube'un rakiplerini geride bıraktığı bir alandır. Umarız bu genişleme bir an önce başlar.

Arka planda oynatma ücretsiz seviyeye gelse bile, YouTube Music Premium'un başka avantajları da var: çevrimdışı indirmeler en büyüğüdür, ancak aynı zamanda herhangi bir reklam olmadan dinleyebilir ve normal ses ve müzik videoları arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. .