Haber
Giriş Tarihi : 10-01-2019 22:39   Güncelleme : 22-05-2019 01:34

Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi'ye Yeni Görev

Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Bülent Çiftçi, Toronto Eğitim Ataşeliği görevine atandı.

Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi'ye Yeni Görev

Toronto Eğitim Ataşeliği görevine atanan Bülent Çiftci, 20 Ocak 2016 tarihinde Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü görevine atanmıştı.  

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü görevini başarıyla yapan Bülent Çiftçi, Genel Müdürlük binasında düzenlenen törenle görevini meslektaşı Yusuf Büyük'e devretti.

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlük binasında düzenlenen devir teslim törenine, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, bakanlığın üst düzey yöneticileri ve mesai arkadaşları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Bakan Yardımcısı Mustafa Safran; Bakanlığımızın iki güzide yöneticisinin önemli görevlere atandığını vurgulayarak, Toronto Eğitim Ataşeliği görevine atanan Bülent Çiftci’ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Safran, Çiftçi'nin yeni görevinde ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğini vurgulayarak çalışmalarında başarılar diledi.

BÜLENT ÇİFTÇİ KİMDİR

1975 yılında Giresun / Şebinkarahisar’a bağlı Yedikardeş Köyünde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Şebinkarahisar’da tamamladı. Balıkesir Üniversitesi, Necatibey Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünden 1997 yılında mezun oldu. 1997 yılından itibaren Bursa’da farklı okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Yurt Dışında görevlendirildi. 2007-2012 yılları arasında Suudi Arabistan Cidde Uluslararası Türk Okulu’nda öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatında, Müsteşar Özel Kalem Müdürü olarak görevlendirildi. Aynı yıl Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Grup Başkanlığı görevine atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Müsteşar Özel Kalem Müdürlüğünü yürütürken 20 Ocak 2016 tarihi itibari ile Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Çiftçi, İngilizce ve Arapça bilmektedir.