Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 12-08-2021 23:08   Güncelleme : 12-08-2021 23:08

Yüzme kursuna yoğun ilgi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın "Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Şebinkarahisar’da yüzme kursları başladı. 7-18 yaş grubundan herkesin katılabildiği yüzme kurslarıyla ilgili Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu’na teşekkür ederek, “Antrenörler eşliğinde yüzme öğrenecek olan çocuklarımız bu vesileyle teknolojik bağımlılıklardan ve hareketsiz yaşamdan da uzaklaşmış olacaklar.” dedi.

Yüzme kursuna yoğun ilgi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın "Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında, Giresun İl Spor Müdürlüğü, Şebinkarahisar İlçe Spor Müdürlüğü ve Şebinkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle ilçeye portatif yüzme havuzu kuruldu. Pandemi koşulları da dikkate alınarak açılışı yapılan yüzme kurslarına ilgi yoğun oldu.

 

HİÇBİR ÜCRET ALINMAYACAK

 

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, yaptığı açıklamada, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızca ilçemizde de başlayan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi bugün itibariyle hayata geçti.7-18 yaş aralığında olan hiçbir ücret alınmadan, antrenörler eşliğinde yüzme öğrenecek olan çocuklarımız bu vesileyle teknolojik bağımlılıklardan ve hareketsiz yaşamdan da uzaklaşmış olacaklar. Bizim gibi denize uzak olan ilçelerde daha kıymetli olan bu projenin hayata geçirilmesinde başta Gençlik ve Spor Bakanımız Dr.Mehmet Kasapoğlu’na, İl ve İlçe Spor Müdürlerimize ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.