Teknoloji
Giriş Tarihi : 28-10-2021 09:09   Güncelleme : 28-10-2021 09:09

Amazon, pilden tasarruf etmeyi ve arama yapmayı kolaylaştırmak için Yankı Çerçevelerini günceller

Amazon'un Yankı Çerçeveleri, otomatik güç tasarrufu sağlayan uyku modu ve seçtiğiniz bir kişiyi hızlı bir şekilde aramak için bir kısayol gibi yeni özelliklerle güncelleniyor. Ayrıca yeni gri ve mavi renk seçenekleri de bulunuyor.

Amazon, pilden tasarruf etmeyi ve arama yapmayı kolaylaştırmak için Yankı Çerçevelerini günceller

Amazon'un küçük hoparlörler ve mikrofonlarla donatılmış Alexa özellikli gözlükleri olan Echo Frames, otomatik güç tasarrufu sağlayan uyku modu ve seçtiğiniz bir kişiyi hızlı bir şekilde aramak için kısayol gibi yeni yaşam kalitesi özellikleriyle güncelleniyor.

Ayrıca 10 Kasım'da 249,99 ABD Doları fiyatla piyasaya sürülen yeni gri ve mavi renkler de mevcut olup, mevcut kaplumbağa kabuğu çerçeveleriyle birlikte yeni polarize güneş gözlüğü ve mavi ışık filtreleri için 269,99 ABD Dolarına lens seçenekleriyle satışa sunulacak. Bu lens seçenekleri bu yılın başlarında piyasaya sürüldü, ancak şimdiye kadar yalnızca siyah çerçeve seçeneğiyle kullanılabiliyorlardı.

Yankı Çerçevelerini incelediğimizde temel endişelerimizden biri göz önüne alındığında yeni uyku modu özellikle yararlı olabilir. Geçen yıl, hoparlörlerden yaklaşık üç saatlik çalma süresine denk gelen orta pil ömrüydü. Şimdi Amazon, çerçeveleri baş aşağı çevirerek düşük güç moduna geçirebileceğinizi ve giyildiğinde otomatik olarak açılacaklarını söylüyor. Bu, boşa harcanan pil ömrünü en aza indirmeye yardımcı olabilecek bir özellik.

Eller serbest SMS mesajlaşma iOS'a geliyor

Diğer yeni özellikler arasında, Echo Frames'in dokunmatik yüzeyine basit bir uzun basarak öncelikli bir kişiyi arama yeteneği yer alıyor. ve Frames'in uyandırma kelimesini “Alexa”dan “Echo”ya değiştirme yeteneği. Gözlüğün otomatik ses seviyesi özelliği de güncelleniyor, böylece sadece başlangıçta değil, yüksek ortam gürültüsünün üstesinden gelmek için bir dinleme seansı boyunca ayarlanıyor.

Son olarak, Android'de zaten mevcut olan eller serbest metin mesajlaşma özelliği, "önümüzdeki aylarda" iOS'a genişliyor.

Amazon, yeni özelliklerin hem yeni hem de yeni sürümlere geleceğini söylüyor. Mevcut Frames sahipleri, ne zaman müsait olacaklarına dair kesin bir zaman çerçevesi sağlamadı.