Teknoloji
Giriş Tarihi : 06-10-2021 09:51   Güncelleme : 06-10-2021 09:51

Android telefonunuzda ekran görüntüsü nasıl alınır

Android cihazınızın ekranının ekran görüntüsünü almanın iki yolu vardır. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz ve hemen ardından ekran görüntünüzü nasıl paylaşabileceğiniz veya düzenleyebileceğiniz.

Android telefonunuzda ekran görüntüsü nasıl alınır

Ekran görüntüleri kullanışlıdır. Büyükanne ve büyükbabanıza yeni bir uygulamanın nasıl kullanılacağını göstermek için bunları kullanabilirsiniz. Bunları, şirketinizin BT departmanına bu garip hata mesajının bir görüntüsünü göndermek için kullanabilirsiniz. Bunları, sizin veya bir başkasının tweet'lerini, silme kara deliğinde kaybolmadan önce yakalamak için kullanabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yöntemleri, telefonunuzun çalıştırdığı Android sürümüne ve ayrıca kimin ürettiğine bağlı olarak değişebilir. Telefonunuz. Bu durumda, Android 12 ve Android 11 kullanarak ekran görüntüleri oluşturmak için bir Pixel 3 telefon ve Android 10 ile ekran görüntüleri oluşturmak için orijinal bir Pixel kullandık. farklı türde bir telefon kullanarak.

Android 12 ile ekran görüntüsü alın

Güç düğmesini basılı tutun ve ses kısma düğmesine basın. Veya... Ekran görüntüsünü almak istediğiniz uygulamaya ve/veya sayfaya gidin. Ekranın altından Son Kullanılanlar ekranına kaydırın; ekranın altında "Ekran görüntüsü" için bir düğme göreceksiniz. Google Asistan'ı etkinleştirin ve ekran görüntüsü almasını söyleyin. Sol alt köşede ekran görüntüsünün küçük bir versiyonu görünüyor. Sol alt köşede ekran görüntünüzün küçük bir versiyonu görünüyor.

Ekran görüntünüzün küçük bir sürümünün sol altta, onu paylaşmanıza veya düzenlemenize veya muhtemelen kayan bir ekran görüntüsü almanıza (birazdan açıklayacağım) izin veren düğmelerle birlikte görüneceğini unutmayın. Daha fazla seçenek almak için ekran görüntüsüne de dokunabilirsiniz. Ancak acele edin, köşedeki sürüm birkaç saniye içinde kayboluyor.

Android 12 ile kayan ekran görüntüleri alın

Android 12'deki gerçekten güzel bir özellik, kayan ekran görüntüleri alma yeteneğidir – başka bir deyişle , sayfanın ekranınızda hemen gördüğünüzden daha fazlasını elde etmek için. Ne yazık ki, bu özellik şu ana kadar biraz sınırlı görünüyor: örneğin, Ayarlar uygulamamın kayan ekran görüntüsünü alabildim, ancak Chrome'da çalışmadı (muhtemelen çoğu insanın isteyeceği yer). Her halükarda, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Ekran görüntünüzü alın. Sol alt köşede, Paylaş ve Düzenle düğmelerinin yanındaki "Daha fazlasını yakala" düğmesini arayın. Eğer oradaysa, şanslısın! üzerine dokunun. Ekranınızda tüm sayfayı göreceksiniz; sayfa ne kadar uzun olursa, tür o kadar küçük olur. Kenar boşluklarını, yakalamak istediğiniz kadar sayfa kapsayacak şekilde ayarlayın, ardından ekranın sol üst köşesindeki "Kaydet"i seçin.Sayfanın yakalamak istediğiniz bölümünü kapsayacak şekilde kenar boşluklarını ayarlayın. Kenar boşluklarını, sayfanın yakalamak istediğiniz bölümünü kapsayacak şekilde ayarlayın.

Android 11 ile ekran görüntüsü alın

Güç düğmesini basılı tutun ve ses kısma düğmesine basın. Veya... Ekran Görüntüsü düğmesini ortaya çıkarmak için mevcut tüm uygulamalarınızı gösteren çoklu görev bölmesini kullanın. (Not: 2 düğmeli gezinme kullanıyorsanız düğmeyi göremezsiniz. Gezinme yöntemlerini değiştirme hakkında daha fazla bilgi için buradaki açıklamamıza bakın.) Görünür sayfanın ekran görüntüsünü almak için düğmeye dokunun. Her iki durumda da ekran görüntüsü sol alt köşede küçük resim olarak görünecektir. Düzenlemek, paylaşmak veya silmek için küçük resme dokunun. Android 11'de Ekran Görüntüsü düğmesine dokunabilirsiniz. Android 11'de Ekran Görüntüsü düğmesine dokunabilirsiniz.

Android 10 ile ekran görüntüsü alın

Güç düğmesini basılı tutun. Ekranınızın sağ tarafında, kapatmanıza, yeniden başlatmanıza, acil durum numarasını aramanıza veya ekran görüntüsü almanıza olanak tanıyan simgelerin bulunduğu bir açılır pencere göreceksiniz. Veya... Güç düğmesini basılı tutun ve ses kısma düğmesine basın. Güç düğmesini basılı tutun ve Güç düğmesini basılı tutun ve öğesine dokunun "Ekran görüntüsü" üzerine Ekran görüntüsü kaydedildikten sonra, düzenleme veya paylaşma şansınız olacak. Ekran görüntüsü kaydedildikten sonra, onu düzenleme veya paylaşma şansınız olacak. Ekran görüntüsünü aldıktan sonra, kısa süreliğine daha küçük bir sürüm olarak görünecek ve ardından kaybolacaktır. Ekranınızın üst kısmında, ekran görüntüsünün kaydedildiğini bildiren bir bildirim görünecek ve ardından birkaç saniye içinde, üzerine dokunduğunuzda paylaşmanıza veya silmenize izin verecek bir açılır menü ile değiştirilecektir. ekran görüntüsü alın veya bazı temel düzenlemeler yapın.Paylaş/düzenle/sil açılır menüsünü kaçırırsanız, yeni ekran görüntüsünü bildirimlerinizde bulabilirsiniz. Paylaş / düzenle / sil açılır menüsünü kaçırırsanız, yeni ekran görüntüsünü bildirimlerinizde bulabilirsiniz. Android, bazı temel fotoğraf düzenleme işlemlerini yapmanıza olanak tanır. Android, bazı temel fotoğraf düzenlemeleri yapmanızı sağlar.

Bazı Android telefonlar (örneğin, belirli Samsung ve Huawei telefonlar), ekranı aşağı kaydırıp tüm sayfayı yakalayabileceğiniz "uzun" ekran görüntüleri almanıza olanak tanır. Buna sahip olabileceğinizi düşünüyorsanız, telefonunuzun destek sayfalarını kontrol edin. Kullanışlı olabilir.

Ekran görüntülerinizi bulun

Geçmişteki tüm ekran görüntülerinizi bulmak istiyorsanız ve Android 10 veya önceki bir sürümünü kullanıyorsanız:

Fotoğraflarınıza gidin. app Sol üst köşedeki üç paralel çizgiye dokunun “Cihaz klasörleri” > “Ekran görüntüleri”ni seçin

Geçmişteki tüm ekran görüntülerinizi bulmak istiyorsanız ve Android 11 kullanıyorsanız:

Fotoğraflarınıza gidin app Sağ alt köşedeki "Kütüphane"ye dokunun "Cihazdaki fotoğraflar" kategorisinin altında, altında "Ekran görüntüleri" yazan bir simge görmelisiniz.

İlgili

Windows PC'nizde ekran görüntüsü alma

Mac'inizde ekran görüntüsü alma

iPhone'unuzda ekran görüntüsü alma

1 Ekim 2020, 11:45 ET güncellemesi: Bu makale ilk olarak 27 Temmuz 2020'de yayınlandı ve Android 11 için talimatları içerecek şekilde güncellendi.

Güncelleme 4 Ekim 2021 10:45 ET: Android 12 için talimatları içerecek şekilde güncellendi.

.