Yaşam
Giriş Tarihi : 25-08-2021 13:33

Begüm Polat’a saldırı anı kamerada

Neşet Ertaş’ın ‘Doyulur mu’ isimli eserine yaptığı cover ile tanınan Begüm Polat, komşusunun saldırısına uğradı. Polat’ın darp edildiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında? Begüm Polat, kariyeri ve hayatı ile merak edilen isimler arasında yer alıyor. Sanata çok küçük yaşlarda adım atan Begüm Polat, İletişim Fakültesinde de eğitim almıştı. Peki, Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler.

Begüm Polat’a saldırı anı kamerada

Neşet Ertaş’ın ‘Doyulur mu’ isimli eserine yaptığı cover ile tanınan Begüm Polat, komşusunun saldırısına uğradı. Polat’ın darp edildiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, geçtiğimiz günlerde Şişli’de bir sitede meydana geldi. İddialara göre, Neşet Ertaş’ın ‘Doyulur mu’ eserine yaptığı cover ile tanınan Begüm Polat, ödül aldığı gece, oturduğu siteye dönmesinin sonrasında komşusu tarafından darp edildi. Polat’ın sosyal medyada sık sık paylaştığı çocuğa komşusu olan kadının ‘sen Begüm’ü tanıdıktan sonra mendil satmamaya başladın, git mendil sat’ demesi üzerine Polat’ın uyarmasıyla başlayan kavgada, Polat’ın erkek arkadaşı ile güvenlik görevlileri araya girdi. Yaşadığı saldırıyla şaşkına dönen Polat, darp raporu alarak komşusundan şikayetçi oldu. Davasının sonuna kadar takipçisi olduğu öğrenilen Polat, açtığı maddi ve manevi tazminat davasını kazandığı takdirde, alacağı tazminatı ihtiyacı olan çocukların okul masrafları için kullanacak.

“YAŞADIĞIM TRAMVAYI İYİ DİLEKLERLE ATLATIYORUM”
Öte yandan olaya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Polat “Saldırınca şok yaşadığım için hiç hareket bile edemedim. Beni gördüğünde selam veren biriydi, bu yüzden psikolojik olarak da şok içerisindeyim. Kadına şiddetin bu kadar yoğun olduğu bir dönemde hatta hayvana, insana, doğaya şiddetin bu kadar yoğun olduğu dönemde, kadınının kadına yaptığı şiddet çok talihsiz. Bunu kınıyorum. Sevginin dünyayı iyileştireceğini düşünüyorum. Şiddetin bizi bir yere getirmeyeceğini düşünüyorum. Kadın kadına zarar vermemeli. Şiddetin olmadığı, sevginin kazandığı bir dönem diliyorum. Bu yaşadığım travmayı ancak iyi dileklerle atlatıyorum” diye konuştu.

 

 

Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında?

Begüm Polat, kariyeri ve hayatı ile merak edilen isimler arasında yer alıyor. Sanata çok küçük yaşlarda adım atan Begüm Polat, İletişim Fakültesinde de eğitim almıştı. Peki, Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler.

 

 

Begüm Polat, Kırşehirli bir babanın ve Ordulu bir annenin ilk çocuğu olarak 1995 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. İlköğretime devam ettiği sırada, okul programlarındaki solo dans gösterilerinde yer alırken, müzik öğretmeninin sesini keşfetmesi ile Ankara İlköğretim okullar arası ses yarışmasında ‘’Ben Seni Sevdiğimi Dünyalara Bildirdim ’’ türküsündeki solo performansı ile 1.oldu. Daha sonra ortaöğretimini tamamlarken, 3 yıl boyunca Türk Sanat Müziği dalında katıldığı okullar arası ses yarışmalarında dereceler aldı.

 

(2003-2008) Aynı zamanda Sanat çalışmaları ile eş zamanlı olarak Taekwondo eğitimine başladı ve siyah kuşağa kadar yükseldi.

 

(2003-2010) Lise eğitimine Ankara İnönü Anadolu Lisesinde devam etti. Eğitimi süresince liselerarası ses yarışmalarında okulu adına birçok festivale ve konserlere katıldı ve dereceler aldı. Lise son sınıfta okurken, 2011 senesinde TRT Ankara Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu ile TRT Ankara Radyosu Çok Sesli Müzik Gençlik Korosu sınavlarının ikisini de derece ile kazandı. Ses eğitiminin daha profesyonelleşmesi adına 2011-2013 seneleri arasında eğitimine aktif olarak Çok Sesli Gençlik Korosunda devam etmeyi tercih etti.

 

Bu süre içerisinde TRT Ses Sanatçısı ve eğitmeni Feruzan ESMERGÜL’den şan, yorum ve nota eğitimi aldı. Ankara’da 2012 senesinde girdiği Konservatuar sınavlarında büyük başarı sergiledi. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Şan bölümünü 2. olarak, Bilkent Üniversitesi Opera Şan Bölümünü Tam Burslu olarak 1.lik ile kazandı. Ve o yıl birçok okulun konservatuar sınavlarını çeşitli derecelerle kazandı. Aynı zamanda konservatuar sınavları ile birlikte girdiği Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavında da başarı sağlayarak Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesini kazandı ve kariyeri için radikal bir karar alarak üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi’nde, müzik eğitimini ise TRT bünyesinde devam ettirmeyi tercih etti. İlk senesinden itibaren üniversite eğitimini yüksek bir derecede devam ettiren Begüm Polat, 2016 senesinde Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinden Yüksek Onur Öğrencisi olarak mezun oldu. 2013 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Klasik Türk Müziği korosunun sınavını kazandı ve TRT’deki çalışmaları ile eş zamanlı olarak 2014 senesine kadar T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Klasik Türk Müziği Sanatçısı Şef Şentürk Deveci ile çalışmalarına devam etti.

 

2013 senesinde Türk Müziğindeki çalışmalarını profesyonelleştirmek adına TRT Ankara Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosundaki eğitiminden, TRT Ankara Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu eğitimine geçiş yaparak çalışmalarına bu alanda devam etti. Bu süre içerisinde TRT Türk Sanat Müziği Ses Sanatçısı Şef Turhan ÖGE, Klasik Kemençe Sanatçısı Selçuk SİPHAİOĞLU, Şan Eğitmeni ve Ses Sanatçısı Aziz ÇAĞTAY başta olmak üzere birçok değerli hocadan üslup, nota, şan, tavır ve yorum dersleri aldı. 2013-2015 senelerinde müzik çalışmaları ve üniversite eğitimi ile eş zamanlı olarak çalışma hayatına atıldı. M.E.B. den almış olduğu spikerlik ve sunuculuk eğitimi sayesinde, çeşitli yerel ve ulusal radyo, televizyon kuruluşlarında yapım, spikerlik ve sunuculuk alanlarında görev aldı.