Yaşam
Giriş Tarihi : 04-01-2022 20:53   Güncelleme : 04-01-2022 20:53

Şahin Başkanım; biz hemşehrilerinizin size kısa bir mesajı var

Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Mahmut Tonbul, kısa süre önce sağlık durumuyla ilgili açıklamada bulunan Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı için “Şahin Başkanım; biz hemşehrilerinizin de size kısa bir mesajı var” diye kaleme aldığı duygu dolu yazısını siz değerli okurlarımız ile paylaşıyoruz.

Şahin Başkanım; biz hemşehrilerinizin size kısa bir mesajı var

Şahin Başkanım; biz hemşehrilerinizin size kısa bir mesajı var

İşte Çanakkale’de yaşayan Yeni Şebinkarahisar Gazetesi Yazarı Mahmut Tonbul’un duygu dolu yazısı;

 

Şahin Başkan üzdün bizleri

Günlerden 29 Aralık 2021 Çarşamba. Boğazımda kuru bir öksürük. Kendimi iyi hissetmediğim için İşyerine gitmeyi değil de istirahat etmeyi seçmiştim.

 

Kendimi biraz iyi hissedince memlekette ne var ne yok diye bakmaya başladığımda Şahin Başkanımızın videosuna takıldı gözlerim.

 

Kıymetli hemşehrilerim diye başlayan iki dakikalık videoyu izlediğimde vallahi çok üzüldüm. Tekrar izledim ve yazdıklarını okudum. Üzüntüm daha da katlanarak devam etti. Daha görüşeli iki ay olmamıştı. Sağ olsun fidan dikimi için gittiğimiz memleketimizde sabahın sekizinde sahada bizlerin yanında olmuştu. Belediyenin iş makinaları ile yükümüzü hafifletmişti.

 

Bir ayı aşkın zamandır sahalarda, fotoğraflarda göremiyorduk kendisini. Sanki yolunda gitmeyen bir şeyler vardı ve bunu hissetmiştik.

 

Naif kişiliği ve güler yüzü ile bilinen Başkanımız bir süredir sizlerden ayrı kalmanın üzüntüsü içerisindeyim. Maalesef hayat bazen mecburi istirahat veriyor bize. Uzun süredir mide kaynaklı sağlık problemleri olduğunu ve hekimlerin uygun gördüğü şekilde ilaçlı tedavi sürecine başladığını duyurdu. Allah'a hamd olsun sağlık ve moral olarak iyiyim dedi.

Şebinkarahisar'ın havası suyu bize şifa olacak sözcükleri dudaklarından döküldü.

Bizler yol arkadaşıyız sizlerle... Beraber nice hatıralar biriktirdik. Bugünler de ileride yâd edeceğimiz günler olarak hayat hikayemizde yerini alacak. Rabbim dermansız dert vermesin. Allah'ın izni sizlerin duasıyla tedavimi başarıyla sonuçlandırıp yeniden aranıza döneceğim diyerek sözlerini noktaladı.

 

Belli ki bu açıklamayı yapmak için mücadelesini verdiği Eğribel Tünelinin açılışını beklemiş.

Belli ki bu mutlu anları hüzünlendirmek istememiş.

Tünel açılışında Şahin Başkanı görememek beni gerçekten üzmüştü.

Güler yüzlü kişiliği ve alçak gönüllülüğü ile bilinen başkanın videosunu izleyen tüm hemşehrilerimiz çok üzüldü. Başkanlarını yalnız bırakmadılar. Her siyasi görüşten, her düşünceden memleketimiz insanları şifa dileklerini iletip, dualarına dahil ettiler Şahin Başkanı. Bizim coğrafyanın insanına yakışan bir tavırla.

 

Şahin Başkanım; biz hemşehrilerinizin de size kısa bir mesajı var.

Memleketimiz insanının gönlünde güzel bir yeriniz oluşmuş. Bu herkese nasip olmaz. Biliyoruz ki en kısa zamanda sağlığınıza kavuşarak tekrar o çok sevdiğiniz topraklarda çalışmaya, mücadele etmeye devam edeceksiniz. Dualarımız sizinle.

Derdi veren Allah şifayı da verecektir.

En kısa zamanda sizleri aramızda görmek istiyoruz.

Mahmut TONBUL