Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
20 MAYIS Cuma 03:03

Soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkat!!!

Giresun Valiliği’nden yapılan açıklamada, Giresun’un iç kesimlerinde kuvvetli fırtına ve rüzgar nedeniyle soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmelere karşı oluşabilecek olumsuzlara karşı vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekmektedir denildi.

Gündem
Giriş Tarihi : 22-01-2022 01:22   Güncelleme : 22-01-2022 01:22
Soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkat!!!

 

 

Giresun Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, “Giresun'un iç kesimlerinde rüzgarın; güney ve güneydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, çığ riski ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde meydana gelebilecek fırtınaya karşı dikkatli olunması konusunda uyarıda bulundu.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün açıklamasında, yarın öğle saatlerinden pazar günü öğle saatlerine kadar Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Yozgat'ın doğusunda rüzgarın güney ve güneydoğu yönlerden saatte 60-80 kilometre kuvvetle ve fırtına şeklinde esmesinin beklendiği belirtildi.

 

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Sivas çevreleri ile Tokat'ın doğusunda rüzgarın, fırtına ve yer yer saatte 70-100 kilometre kuvvetli fırtına şeklinde esmesinin tahmin edildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

"Başta Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde, yerdeki mevcut kar örtüsünün olduğu yerlerde çığ riski, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

 

Sebin GündemSebin Gündem